עדכון חשוב: גוגל תמחק את כל הנתונים ההיסטוריים שלכם! למדו כיצד לגבות את נתוני Universal Analytics שלכם לפני שהם נעלמים!

המעבר של גוגל ל- GA4 נכנס לשלב האחרון שלו עם הכרזה גדולה: מחיקה לצמיתות של כל חשבונות (Universal Analytics (UA והנתונים ההיסטוריים שלהם. שינוי זה משפיע על כל אתר אינטרנט.

מידע חשוב! סקירה של המצב הנוכחי:

ביולי בשנה שעברה (2023), Google הפסיקה לעבד נתונים לנכסי Universal Analytics.כעת, הם עושים את הצעד האחרון להשלמת מהלך המעבר ל GA4 על ידי מחיקה לצמיתות של כל הנתונים ההיסטוריים שנצברו בחשבונות אלה.

המשמעות היא שאחרי המחיקה, הנתונים האנליטיים היחידים הזמינים לעסק שלכם יהיו דרך GA4, שככל הנראה הוטמע מתישהו מאמצע עד סוף 2023.

חשוב להדגיש, ללא נתונים אלה, לא תוכלו עוד לענות על שאלות חיוניות כמו:

 • כמה מבקרים היו לאתר שלכם בשנת 2022?
 • מה היו שיעורי ההמרה לפי ערוץ תנועה בשנת 2021?
 • מה היה ערך ההזמנה הממוצע במהלך מכירה ספציפית בשנת 2022?

בנוסף, תאבדו את היכולת לבצע ניתוח משנה לשנה של כל מדדים מתוך אותו חשבון. בעיקרו של דבר, כל הנתונים ההיסטוריים ייעלמו בן לילה.

החשיבות של נתונים היסטוריים:

נתונים היסטוריים ממלאים תפקיד מכריע בהבנת מגמות, קבלת החלטות מושכלות ופיתוח אסטרטגיות יעילות בכל הקשור לפעילות באתר האינטרנט שלכם. לאובדן נתונים אלה יכולות להיות השפעות משמעותיות על היבטים שונים של העסק שלכם, כולל:

 • ניתוח ביצועים: ללא נתונים היסטוריים, יהיה זה מאתגר להעריך כיצד ביצועי האתר שלכם התפתחו לאורך זמן. נתונים אלו חיוניים לזיהוי דפוסים, הבנת האסטרטגיות שעבדו וקבלת החלטות מושכלות לגבי פעולות עתידיות.
 • קידום אתרים ושיווק: נתונים היסטוריים מאפשרים לכם לנתח את ההצלחה של קמפיינים שיווקיים קודמים ואסטרטגיות קידום אתרים. על ידי הבנת מה הוביל תנועה והמרות בעבר, תוכלו לבצע אופטימיזציה טובה יותר של מאמצי השיווק העתידיים שלכם.
 • תובנות לקוחות: נתונים היסטוריים עוזרים בהבנת התנהגות והעדפות לקוחות. מידע זה חיוני לשיפור חווית המשתמש, התאמה אישית של תוכן ושיפור שביעות רצון הלקוחות.
 • תכנון פיננסי: עסקים מסתמכים לעתים קרובות על נתונים היסטוריים לצורך חיזוי פיננסי ותקצוב. ללא מידע זה, קשה לחזות הכנסות עתידיות ולהקצות משאבים ביעילות.

מדוע גיבוי נתונים לאקסל אינו אפשרי

ניסיון לגבות נתונים לאקסל אינו פתרון ישים משתי סיבות עיקריות:

 • צריכת זמן: כדי להבטיח את הנתונים המדויקים ביותר, כל יום צריך להוריד דו"ח וזה גוזל זמן רב. בהתחשב בכמות הנתונים העצומה שאתרים מייצרים בדרך כלל, תהליך זה יהיה לא מעשי ולא יעיל.
 • הצגת נתונים: הנתונים חייבים להיות מוצגים בצורה קלה לקריאה כדי להיות שימושיים לניתוח. ייצוא גולמי של Excel יכול להיות קשה לפירוש וייתכן שלא יספק את התובנות הדרושות לקבלת החלטות מונחות נתונים.
 • יתרה מכך, ל- Excel יש מגבלות בטיפול במערכי נתונים גדולים, וארגון נתונים אלה בצורה משמעותית ידרוש מאמץ ומומחיות משמעותיים.

הפתרון: גיבוי נתונים עם Dataworks

ב-Dataworks, צפינו את השינוי הזה ושיתפנו פעולה עם צד שלישי כדי לפתח כלים ודשבורדים שנועדו להפוך את המעבר הזה לפשוט וחסכוני. הפתרון שלנו כולל גיבוי נכון של הנתונים שלך למאגר נתונים, ארגונם והצגתם באמצעות דשבורדים ידידותיים למשתמש.

כך פועל הפתרון שלנו:

 • גיבוי נתונים: אנו מגבים בצורה מאובטחת את כל הנתונים ההיסטוריים שלכם למחסן נתונים אמין. זה מבטיח שהנתונים שלכם ישמרו בבטחה וניתן יהיה לגשת אליהם בכל עת שצריך.
 • ארגון נתונים: הצוות שלנו מארגן את הנתונים המגובים בצורה מובנית, מה שמקל על אחזור וניתוח. ארגון זה חיוני לשמירה על שלמות הנתונים והשימושיות בהם.
 • דשבורדים ידידותיים למשתמש: אנו מספקים לוחות מחוונים מותאמים אישית המציגים את הנתונים בפורמט דומה ל-Google Analytics. דשבורדים אלה מתוכננים להיות אינטואיטיביים וקלים לשימוש, ומאפשרים לכם להמשיך ולנתח את הנתונים שלך ללא הפרעה.

הצעדים הבאים

אנו מוכנים לסייע לך בשמירה על הנתונים החשובים שלך לפני המועד האחרון של 1 ביולי. כדי לדון בכך ולהתחיל בפרויקט הגיבוי שלך, אנא פנה אלינו. נשמח לתאם שיחה קצרה כדי להרחיב על הפרטים ולהתקדם במהירות.

למה לבחור ב-Dataworks?

בחירת Dataworks לצרכי גיבוי הנתונים שלך מגיעה עם מספר יתרונות:

 • מומחיות: לצוות שלנו ניסיון רב בניהול וניתוח נתונים, כזה המבטיח שהנתונים שלכם יטופלו בזהירות ובמקצועיות מירבית.
 • אמינות: אנו משתמשים בפתרונות אחסון נתונים מאובטחים ואמינים כדי להגן על הנתונים שלכם מפני אובדן או שחיתות.
 • עלות-יעילות: הפתרונות שלנו מתוכננים להיות חסכוניים, ומספקים תמורה מצוינת לשירותים המוצעים.
 • התאמה אישית: אנו מתאימים את השירותים שלנו כדי לענות על הצרכים הספציפיים שלכם, ומבטיחים שתקבלו את התובנות הרלוונטיות והשימושיות ביותר מהנתונים שלכם.

רוצים לראות את הפתרון שלנו בפעולה?

בדוק את רילס האינסטגרם שלנו שממחיש את הפתרון: אינסטגרם רילס

אל תחכו עד שיהיה מאוחר מדי. הגנו על הנתונים ההיסטוריים שלכם עם Dataworks היום!